Ek 11

Bu akademinin dersleri Youtube’da,

Hocaları Twitter’da, sınavları Facebook’ta…

Doritos Akademi’de herkes, bildiğini okuyor!

Uluslararası arenada sıradışı reklam kampanyalarıyla göz önünde olan Doritos, Türkiye’de piyasaya sürülen yeni ürünü Fritos’un lansmanını sosyal medyayı yoğunlukla kullanarak yarattığı Doritos Akademi ile yapıyor. Yeni bir gençlik platformu özelliği taşıyan Doritos Akademi, sosyal medyada gençlere bildiğini okutuyor. Doritos Akademi’nin rektörlüğünü akla gelebilecek en iddialı isimlerden Huysuz Virjin yaparken sıra dışı hocalarını ise akademi için kılıktan kılığa giren Mahir İpek, Selen Uçer ve Serkan Keskin canlandırıyor.

Gerçek bir akademi deneyiminden feyz alınarak hazırlanan Doritos Akademi, çeşitli kampanya ve eğlence unsurlarıyla renklendirilmiş bir gençlik eğlence platformu. Proje, www.doritosakademi.com internet sitesinin yanı sıra Facebook www.facebook.com/DoritosTurkiye ve Twitter http://twitter.com/DoritosAkademi üzerinden yürütülüyor. Doritos Akademi, dersleri mikro site ve popüler video paylaşım sitelerinden yayınlıyor. Aynı zamanda tüm öğretmenler kendilerine özel Twitter hesaplarından akademi takipçileriyle sürekli olarak iletişim halinde bulunuyor.

Akademik takvim paralelinde geniş çaplı ve uzun soluklu bir proje olarak kurgulanan Doritos Akademi ilk olarak Facebook sayfasında açılan Rektör Kim? uygulamasıyla başladı. Akademi, “Hayata baharat katan akademi” mottosuyla eğitim-öğretim dönemi boyunca yine Facebook, Twitter, Foursquare gibi çeşitli sosyal paylaşım platformları üzerinden yürütülecek kampanya ve yarışmalara devam edecek.

“Yılın en şekilli cipsi” Fritos’un eğlence ve lezzet dolu dünyasına dahil olmak için “Hayata baharat katan akademi” Doritos Akademi’ye www.doritosakademi.com ve www.facebook.com/DoritosTurkiye adresleri üzerinden kayıt yaptırmak yeterli…

Marka: Doritos
Ürün: Fritos
Reklam ajansı: Medina Turgul DDB
Dijital ajans: Tribal DDB İstanbul
Halkla İlişkiler: Zarakol

En güncel yorumlar

27 Notes

  1. exagg bunu gönderdi

Like

Twitter

loading...

Bana soru sorun.